כל מה שרציתם לדעת על מקסיקו – במקום אחד!

כמה פסו מקסיקני שווה היום?
מטבעשווישינוי
ILS5.550.00%
USD18.970.00%
EUR20.510.00%

מסלול לשבועיים במקסיקו

שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

אופציה ראשונה- להספיק הכול מהכול

מסכמים!!! (זה יהיה ארוך אך מי שיקרא הכל ירוויח בגדול ) 😊
המטרה היא לתת לאנשים כלים שלא כל אחד כותב בסיכום בדרך כלל וזה פרטים חשובים שיחסכו לכם המון כסף. (בסוף הסיכום גם ארשום לכם אנשי קשר שיסייעו לכם בהכל ).
דבר נוסף, הרבה שואלים בקבוצה מהו המסלול האידיאלי, זהו שאחרי שהיינו אין באמת כזה זה המון עניין של מה אתם אוהבים ולמה כל אחד מתחבר יותר או פחות. אני כתבתי גם על הלקחים שלנו מזה.
אז נסענו למקסיקו לטיול של שבועיים ויומיים.
אתחיל ואומר שאנחנו זוג בני 30 עם שני ילדים-נשמע זקן אבל אנחנו זורמים וצעירים.
אגב, שומרים כשרות לכל המעוניין נפרט גם על זה.
סגרנו טיסות מהארץ דרך מיאמי בהלוך וניו יורק בחזור 1,090$ לאדם בפברואר עצירות קצרות של שעתיים שלוש.
נחחתנו בקנקון – בשדה בקנקון יש קטע המוניות ממש יקרות לא משנה לאן זה, יש שם פוליטיקה לא מוסברת וירצו על מונית 70$. אפשר להשיג לפלאיה ב 45$ וקנקון ב35$.
צריך לעשות הזמנה של מונית מראש ולא במעמד הנחיתה אחרת עושים בעיות לנהגים עם הכניסה לנחיתות אז עדיף כבר לסגור יומיים לפני מהארץ.
הגענו לפלאיה למלון the fivesdowntown מיקום מעולה, מלון מעולה מחיר שפוי. חדרים ממש מאובזרים. היינו שם ארבעה לילות כאשר משם יצאנו לטיולים : יום לטולום: שכרנו רכב (גיפ טיגואן) דרך חברת fire fly על השדרה העשירית, כולל כלל הביטוחים ללא אותיות קטנות, מכירים ישראלים ולא יקרים לקחו ל24 שעות 1000 פסו. בטולום היינו בפרסיו ביץ׳ החוף עם העץ העקום, עצרנו בסונטה דוס אוחוס מרהיבה ביופיה (כניסה רגילה עולה 355 פסו), הלכנו לחוף מדהים שנקרא caleta tankah וקינחנו בבר שקיעה של מלון אזוליק המפורסם שנפתח בכל יום בחמש וחצי ויש תור אז צריך להגיע בזמן (כניסה לבר שקיעה עם משקה חינם 550 פסו לאדם ) בטולום אכלנו בחבד טולום אצל נתנאל אוכל מקסים ונתנאל בפני עצמו בן אדם מדהים. עושה גם משלוחים.
טיול יום לבקאלאר עם אביתר ודרור Evyatar Mexico Dror Hazהמושלמיםםםםםם!!!אחת החוויות אם לא ה! אני לא יודעת מאיפה להתחיל, מהאנושיות, מהלגונה העוצרת נשימה שלא נראה דבר כזה בכל מקסיקו וספק אם יש עוד מקומות כאלה בעולם, מהאוכל של הבית שהם מכינים במקום, מהאננסים בדרך….באמצע הלגונה עצרנו עם סירה שרנו ירדנו למים עשינו ממש מסיבה עם אלכוהול והכל עם לב רחב והמון השקעה ופינוקים שווה כל פסו (עלות הטיול 1500 פזו) .אני הרווחתי גם חבר לחיים חוץ מהטיול.
אביתר ודרור גם מוציאים טיולים לאגמים הורודים, הולבוש ולדעתי גם איסלה לאחרונה – לכל המעוניין.
בסופש ישנו שני לילות במלון thompson, מלון במיקום הכי טוב בפלאיה נותנים כיף ביציאה מהמלון לפלציו המועדון החזק בפלאיה. אווירה במלון מדהימה, בריכה מטורפת חדרים יפים מאוד.
בשבת היינו בחבד נרשמים מראש לארוחת שישי או באתר או שם, יש שני בתי חבד, אחד יותר אמריקאי אחד יותר למטיילים – היינו במטיילים, חברה מקסימים אלוקות אחת גדולה יסייעו לכם בכל דבר, אחסנו שם את התיקים שנסענו לקוזומל ללילה.
מסעדות כשרות בפלאיה: יאמי, ד״ר חומוס, מאס פאן – באותו רחוב צמודות , יאללה (שווארמה) גם מרכזית, 770.
לאחר מכן נסענו ללילה בקוזומל, לקוזומל מגיעים במעבורת מפלאיה קנינו כרטיס הלוך ושוב לפלאיה לאדם ב250 פזו וזה מחיר טוב.
ישנו במלון park royal , הכל כלול. בקוזומל סגרנו אטרקציה של דולפינים מול איגור, איגור מקסים יושב בפלאיה לוקח את המחיר הכי זול באחריות 55$ ו85$ תלוי איזה חבילה לוקחים. האטרקציה ממש חווייתית קחו בחשבון שכל תמונה עם דולפין עולה 39$ במקום ללא קשר למחיר הראשוני. יש חבילות יותר משתלמות שתראו שם.
בקוזומל אין כמעט חיי לילה בכלל, מי שאוהב חיי לילה ולטייל בערבים זה לא המקום.
בקוזומל בית חבד מאוד מפואר עם מסעדה בשרית ושתי מסעדות כשרות חלביות רימון וצ׳וקולטה.
ניתן להשכיר גיפים גם חבד מכירים ומכווינים לאנשים הרלוונטיים שמכירים ישראלים.
חזרנו לפלאיה לשני לילות למלון grand hayatt, יופי כזה לא רואים, חשבנו שהשיא בתומפסון, ממש לא! מלון מרהיב ביופיו כל תמונה לא תראה את רמת היופי של המלון והשירות בכלל…
אסייג ואומר שיש מצב שהיה שווה לתת לטולום לילה ולא רק טיול יום ולהוריד אחד מפלאיה אבל זה דברים שמבינים תוך כדי.
לאחר מכן עברנו להולבוש ללילה, להולבוש לוקחים אוטובוס מפלאיה לצ׳יקילה ב276 פסו לאדם, שעתיים וחצי נסיעה. האוטובוס יוצא מחברת אוטובוסים ADO בשדרה החמישית, רצוי לקנות כרטיסים לפני כי יש שם תמיד תור והאוטובוסים לציקילה בשעות הבוקר בלבד. אפשר לבקש מהפקידה שתראה לכם תזמן נסיעה יש אוטובוסים קצת יותר מהירים שנוסעים מכבישי אגרה אבל לא בפער..מציקילה לוקחים מעבורת של עשרים דק להולבוש בעלות 150 פסו.
הולבוש אי ממש בהתהוות, כאן נכנס מה שאמרתי שזה ממש אינדיוידואלי אני ממש עפתי על המקום והיה אפשר שני לילות בכיף, הכל חולות אין כבישים, המוניות זה כמו ריינג׳רים של פעם, ישנו במלון mistique blue היה מקסים, מלון ממש חדש.
הולבוש יראה אחרת עוד עשר שנים…אז תהנו מהאותנטיות שיש בו עכשיו 🙂. מונית למלון 50 פזו, יש שם מרכז של כל החנויות, מסאזים על החוף ממש משתלמים 700 פזו לשעה שלמה (במקומות אחרים כפול), היינו במאיה ביץ החוף עם האותיות, יש אופציה לטיול שלושת האיים, בלילה נסענו עם מונית לראות את התופעת טבע שכולם מדברים עליה בהולבוש הפלנקטונים, אצות שזוהרות בלילה בים, ראינו כמה היה מגניב.
אין חיי לילה מטורפים אבל יותר חי מקוזומל..
יום לאחר מכן עברנו לאיסלה-
מעבורת חזרה מהולבוש לציקילה
אוטובוס מציקילה לקנקון
מעבורת נוספת מקנקון לאיסלה
את הכרטיסים לאוטובוס מציקילה לקנקון צריך לקנות מתי שקונים את הכרטיס מפלאיה לציקילה במעבר להולבוש – הכי נוח.
שימו לב שעדיף לפרוט כסף לפני ההגעה להולבוש.
באיסלה ישנו בחוף הצפוני המדובר והכי יפה באיסלה במלון mia reef, באיסלה יש בית חבד ופלאפל לשומרי הכשרות.
אפשר להשכיר גולפית קטנה ולהקיף את האי בערך ב1000 פזו ל24 שעות. האי יחסית קטן חיי לילה מעטים.
לאחר לילה באיסלה עברנו לקנקון במעבורת (את הכרטיסים קנינו כבר בהלוך לאיסלה 350 לאדם לשני הכיוונים) למלון hayatt ziva, מלון הכל כלול מהמם, 4 מסעדות – אמריקאית אסייתית צרפתית ואיטלקית, מלון מפנק ברמות , אוכל ואלכוהול מהבוקר על הלילה כולל כל הלילה. ישנו שם שלושה לילות.
בקנקון שלוש מסעדות כשרות ובית חבד.
בשישי הזמנו למלון ארוחת שישי של חגית Hagit Cohen(אשתו של דרור שזכה) ארוחה של בית!
ממש מפנקת, סלטים, דגים, מנות עיקריות, קוסקוס חלות טריות ויין והכל עם משלוח לפני השבת עד פתח המלון. החזיר אותנו לבית לכמה שעות והיה מהמם ובשפע!!! מומלץ בחום!!!
בשבת היום החזק יצאנו לקוקו בונגו, לקחנו שולחן עם בקבוק וודקה עלה 85$ לאדם, כניסה ללא שולחן עולה 40$ אך יש לקחת בחשבון שהמופעים ארוכים (4-5 שעות) וזה קשה לעמוד בצפיפות הזאת הרבה זמן אבל שכל אחד יעשה את השיקולים שלו. כרטיסים קנינו מחוץ למקום כבר יומיים לפני כן כדי שיהיה לנו גם שולחן.
חוויה שכל אחד חייב לראות בקנקון. מופע מדהים.
מונית לשדה בקנקון מהמלון עולה 20 דולר או 350 פזו.
אפרט לכם את האנשים שעשו לנו טיול מהחלומות:
דרור, אביתר וחגית – טיולי יום מהממים לבקלאר, הולבוש ואגמים ורודים שישאירו חותם לטיול, סוגרים אטרקציה של דולפינים בקוזומל במחירים זולים משמעותית, מלונות, זמינים לכל שאלה אפילו שלא הרגשתי טוב המליצו על רופא שמגיע עד המלון, מוניות לשדה ומהשדה, ארוחת שישי – אין כאלה!!! שלושת המוסקטרים האלופים!!!
איגור – מוניות מהשדה ולשדה בהזמנה מראש, מוניות ארוכות מציקילה לקנקון למי שלא רוצה אוטובוס, כרטיסים לקוקו בונגו ועוד.

 

לטוס ישירות לשדה התעופה של קנקון, ולהעביר כמה ימים (3-4) בעיר שטופת השמש והנהדרת הזאת. קנקון מציעה מגוון רחב של חופים, חיי לילה ומלונות, אך פחות מתאימה לחובבי התרבות וההיסטוריה. האזור עמוס בפלאי טבע ואטרקציות שונות, עד כדי כך שקשה לתעדף, אבל היעדים המומלצים והפופולאריים ביותר באזור הם חורבות צ'יצן איצה של בני המאיה והעיר טולום.

לאחר מספר ימים בקנקון, אפשר לקחת טיסה למקסיקו סיטי, בה ניתן להעביר כ-4 ימים. בירת מקסיקו עמוסה במוזיאונים ואתרים היסטוריים שונים. אחד האתרים המומלצים לביקור במקסיקו סיטי היא קתדראלת מטרפוליטן, הקתדראלה הגדולה ביותר בדרום אמריקה. מקום מומלץ נוסף הוא מוזיאון פרידה קאלו, שידוע גם כ"הבית הכחול". ניתן לבקר גם בחורבות פירמידת טיאוטיחואקן (המוכרת גם כפירמידת השמש), אתר זה הוכר כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. באחד הימים אפשר לשלב גם ביקור בגנים הצפים של סוצ'ומילקו (Xochimilco). מי שמעוניין להקפיץ את רמת האדרנלין, יכול לבקר באי הבובות, אחד המקומות המלחיצים ביותר במקסיקו. הסיפור מאחורי האי הוא שדון ג'וליאן סנטנה, שהתגורר באי, החל לאסוף בובות ולתלות אותן מהעצים כדי לגרש רוחות רעות, לאחר שמצא גופת ילדה שטבעה באגם. עוד אופציה, היא לקחת טיול יום לכפר Tepoztlan. הכפר ידוע כמקום יפה ורוחני, וניתן גם לעלות לפירמידה שבקצה ההר ולהשקיף על הנוף הפסטורלי.

לאחר שחוויתם את מקסיקו סיטי, אפשר להמשיך לעיר גואנחואטו. עיר שהוקמה במאה ה-16 ומאגדת בתוכה אתרים דתיים ואומנותיים רבים (מוכרת בעיקר בזכות פסטיבל סרוונטינו). ניתן לקחת תחבורה מהטרמינל הצפוני במקסיקו סיטי. יומיים בעיר יספיקו. במהלך הביקור ניתן לבקר במוזיאון המומיות, לטייל בעיר ולעצור לנשנוש בסנטרל פלאזה.

לאחר מכן, תיסעו לעיר גוודלחרה, העיר השנייה בגודלה במקסיקו אחרי מקסיקו סיטי, וביתם של להקות המריאצ'י והטקילה. העיר מעוצבת בסגנון קולוניאלי, ומציעה מגוון רחב של מסעדות, אטרקציות וחיי לילה. זמן שהות מומלץ הוא בין יומיים לשלושה ימים.

 

אופציה שנייה- לאוהבי החופים והסתלבט

האופציה הזאת היא למי שפחות מעוניין לנוע ויותר בדגש על נופש ובטן גב. המסלול מתרכז בקנקון ופלאיה דל כרמן שהן ערי חוף עם מגוון מלונות, מרכזי קניות וקניונים, מסעדות וחיי לילה. בכל עיר ניתן להעביר 4-5 ימים. במהלך השהות ניתן לנסוע גם לשלושת האיים שנמצאים ממול- איסלה מוחרס, קוזומל והולבוש, אליהם ניתן לקחת מעבורת או מקנקון או מפלאיה. באיסלה מוחרס ניתן לבקר בשמורה של צבי ים, ובכל האיים יש מלונות בכל הרמות וניתן לעשות צלילות.

מי שמעוניין בחוויה קרובה אבל עדיין אותנטית, אפשר לנסוע למרידה, שנמצאת במרחק של 4 שעות נסיעה מפלאיה. רוב חיי העיר קורים בכיכר המרכזית של מרידה, ממנה ניתן גם לצאת לסיורי טבע באזור.

מומלץ להגיע גם לעיר טולום, שנמצאת כ-40 דקות נסיעה מקנקון. עיר חוף מקסימה ורגועה יחסית לקנקון. כאן ניתן לבקר באתר הפירמידות ובאגם בקלר.

 

אופציה שלישית- דרום מקסיקו

נחיתה במקסיקו סיטי ושהות של כ-4 ימים בעיר. יש כאן מגוון עצום של אטרקציות כאשר המרכזית והמוכרת ביותר היא אתר הפירמידות של טיאוטיחואקן.

לאחר שהות של כמה ימים והתאקלמות במקסיקו סיטי, ניתן להמשיך לעיר וואחאקה, ממנה אפשר לצאת לטרקים בטבע ולבקר באתר פירמידות. בוואחאקה יש המון פסטיבלים שונים ושווקים רבים. אפשר להעביר בעיר 4 ימים בכיף.

לאחר מכן ניתן להמשיך לסן קריסטובל, השוכנת בגובה 2,100 מטר. מלבד היותה צומת מרכזית למעבר לגואטמלה, זאת גם עיר נהדרת עם אוירה נינוחה שפשוט כיף להסתובב בה ולהעביר את הזמן. זאת עיר תוססת במיוחד, המציעה מגוון רחב של אטרקציות. ניתן להעביר בה 4-5 ימים.

מסן קריסטובל ניתן להמשיך לפלנקה. העיר עצמה היא פחות יעד תיירותי, אלא מהווה צומת מעבר לאתר ההיסטורי פלנקה, שנמצא 10 דקות מהעיר. האתר ההיסטורי הוא פארק ארכיאולוגי האוצר בתוכו הריסות של פירמידות של בני המאיה. האתר עצמו קטן, מה שמאפשר לסייר בו בצורה נוחה, הפופולאריות שלו היא בזכות העובדה שהמבנים בו השתמרו בצורה יוצאת דופן, ועל כן הוא מהמרשימים שיש במקסיקו. מלבד האתר ההיסטורי ניתן לבקר ולסייר בג'ונגלים והמפלים של האזור.

 

***פוסט סיכום שבועיים במקסיקו-אפריל 2019***
לאחר שבועיים מדהימים במקסיקו ולפני שאצא מהקבוצה,טיפים לשבועיים במקסיקו:
אנחנו זוג והמסלול שלנו היה:
4 לילות פלאיה
2 לילות בקלאר
לילה פלאיה
2 לילות הולבוש
3 לילות איסלה מוחרס
2 לילות קנקון
הסעות משדה התעופה ובחזרה: לקחנו את ריי ,הנהג שהומלץ בקבוצה,מדבר אנגלית שוטפת והיה קל לתקשר איתו. חיכה לנו בשדה בקנקון לנסיעה לפאיה ומקנקון לשדה בחזרה. בחור מקסים,ממליצים בחום! +52 1 998 340 1927
כרטיס של הדואר: חוץ מהכספומט של HSBC לא עבד לנו באף כספומט:ניסינו להוציא איתו גם בבנק הסקוטי וגם בכספומט של הקניון עם הפורבאר 21 ולא הצלנו. קצת התאכזבנו מהכרטיס למרות שהרגשנו יותר בטוחים להשתמש בו מאשר בכרטיס אשראי רגיל.
אוטובוסים: השתמשנו הרבה באוטובוסים של חברת ADO. האוטובוסים נקיים,חדשים ועם שירותים. ממליצה לקחת אוזניות כי לפעמים שמים סרט בפול ווליום למרות שכל האוטובוס ישן. בנוסף, הרבה אמרו בקבוצה שתמיד יש מקום באוטובוסים ואפשר לקנות כרטיס באותו יום. אז זהו שלא.תמיד תבואו יום יומיים לפני לתחנה ותקנו כרטיס. כשנסענו להולבוש וקנינו יום מראש,בקושי נשארו כרטיסים לבוקר. המלצה נוספת היא להגיע מוכנים עם משפט בספרדית ("אני צריך 2 כרטיסים מX לY ביום Z) כי הפקידים בתחנה לא תמיד יודעים אנגלית.
כרטיס סים SIM : קנינו בat&t בדוכן בוולמארט. בערך 300 פסו ל3GB,עבד אחלה חוץ מהולבוש שלא הייתה לי קליטה בכלל. שימו לב שהבחור מגיע רק ב11 בבוקר אז אל תלכו סתם לפני.
פלאיה דל כרמן:
ישנו במלון Holiday Inn Express. המלון נמצא מטר מהשדרה החמישית, קרוב למסעדות,לים לסופר גדול (MEGA) ,אנחנו ממש אהבנו. בגג המלון יש בריכה נחמדה ואם אין רוח נחמד להיכנס. המלון הוזמן מבוקינג ועלה בערך 330 ₪ ללילה כולל מיסים.
מסעדות:
מסעדה איטלקית- La Famiglia פיצה דקה טעימה,הפסטות טובות ובכללי האווירה שם הייתה טובה.
מסעדה איטלקית- Don Mario : הרבה ישראלית ממליצים עליה וגם בכניסה יש שלט קטן של מישהו ישראלי שממליץ לאכול שם. אנחנו לא התלהבנו בכלל וגם לא הכי זול.
טאקו,בשרים- מסעדת El Fogon – קצת רחוקה מהשדרה החמישית,טעים,טאקו ובשר ולא היה יקר בכלל.
קוזומל:
מפלאיה נסענו יום אחד לקוזומל. יש 2 מעבורות:הכתומה והצהובה. אותנו שכנעו לקנות כרטיס הלוך-חזור במעבורת הכתומה מה שהתברר כטעות: במעבורת הכתומה קיבלתי בחילות של החיים ולמרות שכבר קנינו כרטיס חזור למעבורת הכתומה,החלטנו לעלות לקנות כרטיס נוסף למעבורת הצהובה שאכן היינו יותר נעימה ויציבה. המעבורת הצהובה טיפה יותר יקרה מהכתומה אבל זה שווה את זה.
השכרנו ג'יפ דרך בית חב"ד.הג'יפ היה על הפנים:ההגה נטה ימינה בצורה הזויה,לא בטיחותי בעליל. אחרי כמה ימים פורסם פוסט בקבוצה הזו על בחורה שעשתה איתו תאונה וגם ביקשו ממנה מלא כסף על הרכב. אני באמת חושבת ששווה לשכור רכב נורמלי ולא ג'יפ רעוע.
בנוגע לבית חב"ד בקוזומל-משהו מיוחד,אנשים מדהימים שווה אפילו רק לבוא,לשתות משהו ולהגיד שלום.מדהימים!
פארק אקספלור explor: קנינו את הכרטיסים מviva go deal ..בערך 125 דולר לאדם. הכרטיס כלל כניסה חופשית לפארק והסעה הלוך-חזור. הפארק כיפי ,אומגות,ג'יפים ,וגם מקום עם ערסלים אם רוצים לנוח מידי פעם. יש בופה גדול עם מבחר גדול (בשרים,שייקים טעימים,פסטות,פיצה ,סלטים וכו) ואפשר להיכנס ולצאת כמה שרוצים במהלך היום.
בפארק מצלמים אתכם בכל מיני נקודות ,מי שמעוניין לקנות את הכרטיסים שישתדל לחייך למצלמה כדי שהמחיר של 90 דולר לתמונות יהיה מוצדק. אגב, גם שם כמו בכל מקסיקו אפשר ורצוי להתמקח. כשראו שלא רצינו לקנות את התמונות הציעו לנו 10 אחוז הנחה ותבקשו לראות את התמונות לפני!
בקלאר: מתחנת alterna בפלאיה נסענו לבקלאר באוטובוס של חברת ADO.4 שעות נסיעה שהיו שוות כל רגע!! בקלאר זה מקום מדהים!הלגונה מהממת,בחיים לא ראיתי כל כך הרבה צבעים של מים באותו מקום. היינו בבקלאר 2 לילות ובהחלט יכלנו להישאר יותר. יש בבקלאר אווירה של אותנטיות ,של שקט ושל יופי אמיתי.לא מבינה איך אפשר לנסוע לשם רק לטיול יום..
ישנו במלון aries, מלון בוטיק פשוט,לילה עלה לנו עם ארוחת בוקר 250 ₪ ישירות מהאתר של המלון. בארוחת בוקר אפשר לבחור ביצה או פנקייקים ומכינים לכם על המקום.
שייט בלגונה עם חברת amir adventure. נרשמנו לשייט באותו יום ולמזלנו,היה מקום. את השייט הובילו 2 בנות מקצועיות ומדהימות. לקחו אותנו ל-2 סנוטות ולעוד 2-3 אזורים עם מים רדודים בהם יכלנו לרדת ,להצטלם ולהנות מהמים. קיבלנו שתייה חופשית,גם אלכוהול ומלא פירות חתוכים ,ציפס ועוד. בנקודה האחרונה של השייט התחיל לרדת גשם מטורף בלגונה. הבנות היו מקצועיות בטירוף ולקחו אותנו ישירות לנקודת ההתחלה. 35 דולר לאדם. שווה כל דולר 😉
מסעדה איטלקית-Pizzeria Bertilla- אוכל טעיים וזול, לפעמים יש תור בכניסה אבל זה הולך זריז.
מסעדה צמחונית-Mango y Chile-טאקו עם פלאפל,עדשים וכו, טעים וזול.
הולבוש holbox:
מלון La Casa del Capi- והדבר הזה קורא לעצמו מלון.. יותר בכיוון של הוסטל. קיבלנו חדר על הרחוב:חדרים ישנים,מצעים מגעילים,חדר חנוק. ברחנו משם אחרי לילה ,לא יכלתי לסבול את המקום.
חוף punta coco -לא יודעת על מה כל ההתלהבות,מים שמגיעים עד הקרסול,לא עפנו עליו בכלל.
פאב\מסעדה ROOTS Pizzas – היינו בערב, מוזיקה טובה אווירה מעולה ,המקום בנוי משולחנות גדולים עגולים וחולקים שולחן עם עוד אנשים. פיצה מעולה.
הולבוש לא הייתה מדהימה כמו שחשבנו,אולי בכלל שהיו הרבה אצות 😕
איסלה מוחרס:
היינו 4 לילות ויכלנו להישאר עוד ועוד.
מלון: Bahia Chac Chi , מטר מהמעבורת, תקחו חדר עם נוף לים,זה שווה את זה לגמרי. מחיר ללילה בערך 500 ₪.
לקחנו רכב גולף ב800 פסו ל8 שעות מהחברה שצמודה למלון, היה אחלה וללא בעיות בכלל.
מסעדות:
מסעדת Mamma Rosa -אוכל איטלקי טעים בטירוף!!! לא לוותר! עד עכשיו אני מתגעגעת לפסטה משם..
מזכרות: יש מלא חנויות רשמיות כאלה עם מלא מזכרות אבל שכהולכים לחוף הצפוני, בין הסמטאות יש אנשים שמוכרים על הרצפה והרבה יותר זול מהחנויות הרגילות. קניתי מהם ארנקים, מגנטים. מהחנות הרגילה קנינו רוטב חריף (אחלה מתנה אם אתם מכירים מישהו שאוהב חריף בהגזמה)
**דבר חשוב בנוגע למעבורות מקנקון לאיסלה: אנחנו לא ידענו אבל יש מעבורת ישירה לפלאיה קרקול playa caracol או טורטגה לא זוכרת בדיוק שזה האזור של המלונות בקנקון. מי שנוסע מאיסלה למלון בקנקון שווה לבדוק אם המלון שלכם קרוב למעבורת playa caracol או טורטגה ואז תדעו לקנות כרטיס ישירות לשם. אנחנו לא ידענו,קנינו כרטיס הלוך חזור למעבורת לפוארטו חוארז שזה לא באזור של המלונות ואז היינו צריכים לקחת מונית בנוסף ב300 פסו לאזור של המלונות**
קנקון-
ישנו במלון ALOFT. מלון מצויין ,בריכה בגג המלון,ארוחת בוקר מגוונת (יחסית למקסיקו) מי שלא מגיע לירח דבש או לא רוצה לשבור קופה.. לילה במלון עלה קצת פחות מ400 ₪. סגרנו דרך אתר AMOMA. שימו לב שמי שממלא את הפרטים שלו באתר הזה (ללא התשלום רק מייל טלפון וכו) ויוצא מההזמנה, רוב הסיכויים שיתקשרו אליו ויציעו לו הצעה זולה יותר. גיליתי את זה דרך קבוצת "חול זה כאן" ואכן הטריק עבד. מילאתי את הפרטים ,יצאתי ואחרי 5 דקות התקשרו אליי והציעו לי את אותו מחיר כולל ארוחת בוקר 😊
קוקו בונגו – לדעתי, יש עוד מלא מועדונים טובים ועם מוזיקה יותר טובה בקנקון..לדעתי לא חובה אבל זה עניין של טעם…

דבר אחרון: תהנו, כולי קנאה 😊 קרדיט

Tsofit Vail